אבקות חלבון: איך ומתי כדאי לצרוך את זה?

0
397
אבקות חלבון: איך ומתי כדאי לצרוך את זה?
קרדיט FREEPIK

מכירים את האבקות הגדולות האלה שנמצאות בחדר הכושר או בחנויות הבריאות והפארם? מדובר באותן אבקות חלבון שמשמשות ספורטאים ומתאמנים כדי להשלים חלבון חסר בגוף ומסייעות לעלות מסת שרירים ולהנות ממרכיבים חיוניים בגוף.

חלבון הוא מרכיב חשוב מאד לחיזוק השרירים והגנה על המערכת החיסונית, מעולה לעלייה במשקל בעת הצורך ומכניס אנרגיה לגוף בעיקר לפני אימון. אבקות חלבון מספקות מרכיבים חיוניים לבניית ציפורניים וחיזוק שורש השערה והן מהוות תוספת לארוחות ויצירת אנרגיה בגוף בין אימונים. כיום יש אבקות שאפשר לצרוך בתור שייק והן הופכות פופולאריות בעיקר בקרב ספורטאים ומתאמנים. 

אבל מה יש באבקות חלבון?

אבקות מסוג זה מספקות את כל החומרים והמרכיבים החיוניים לגוף כמו חומצות אמינו, הורמונים, סידן, אינזימים ויטמינים ושאר מרכיבים חיוניים לגוף ולמסת השריר. אבקות כאלה מכילות בדרך כלל מי גבינה באחוז גבוה ויש גם אבקת חלבון לטבעונים שמכילה סויה ושאר מרכיבים שאינם מן החי. 

את האבקות צורכים בדרך כלל לפני או אחרי אימון גופני ובעיקר כשאין זמן לשלב מרכיבים אחרים בארוחה שמכילים חלבון כמו חזה עוף, בשר, ביצים, גבינות קשות, קטניות וכולי. כשאתם בוחרים אבקה שימו לב כי היא איכותית, מאושרת על ידי משרד הבריאות, מתאימה לצרכים שלכם ולסוג האימון שאתם מבצעים, כמו גם מתאימה כתוספת לארוחות שלכם. 

מתי כדאי להשתמש באבקות כאלה?

הסיבות לשימוש באבקות חלבון שונות ומגוונות כאשר כדאי תמיד להתייעץ עם רופא או תזונאית לפני תחילת השימוש. מתבגרים למשל זקוקים לחלבון כדי לגדול, כמו גם ספורטאים או בוני שרירים. 

מי שמתאמן יותר מ3 פעמים בשבוע בחדר הכושר ומבצע אימונים בעצימות גבוהה יזדקק פעמים רבות לאבקות כאלה, כמו גם מי שאין לו זמן או יכולת להכין ארוחות עתירות חלבון. 

יש את מי שנפצע וזקוק לאבקה לשיקום השרירים ויש גם אנשים שסובלים מתת משקל שזקוקים להשלמה של חלבונים. 

בכול הנוגע להוראות השימוש והכמות הנדרשת בדרך כלל תוכלו לקבל מידע מהאריזה. לדוגמא: מתאמנים שמבצעים אימון של 4 פעמים בשבוע בעצימות גבוהה יזדקקו ל0.75 גרם חלבון על כל 1/2 קילו מגופם. את המנה אפשר לצרוך בהתאמה באמצעות האבקה שהופכת לשייק טעים בטעמים שונים. 

לסיכום, חלבון יכניס אנרגיה לגוף ויהווה תוספת מושלמת לכל ארוחה כמו גם יספק אנרגיה לגוף לפני אימון גופני בעצימות גבוהה. אז זה הזמן לפנות ל Allinpro ולבחור את המוצר המתאים לכם מכול. 

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here