גומיות כושר – אימון מושלם בכול מקום

0
363
גומיות כושר - אימון מושלם בכול מקום
קרדיט FREEPIK

אם אתם מחפשים אביזר קליל שאפשר לקחת לכל מקום, כזה שאינו עולה כסף רב ולא צריך בדרך כלל להתקין אותו או ללכת לחדר הכושר כדי להשתמש בו – כדאי שתכירו מוצר בשם גומיות כושר. 

גומיות כושר הפכו בשנים האחרונות למוצר מבוקש בעיקר משום שהם מאפשרות ביצוע מגוון רחב של תרגילים ואימוני כושר, בכול מקום והכול באמצעות אביזר שהוא נוח וזול יחסית ואינו מצריך מרחב כושר מקצועי. 

כיום אפשר למצוא סטים של גומיות כושר מכול מיני סוגים כמו סט גומיות עם רגליות לאימון אינטנסיבי, יש גומיות שאפשר להחזיק בידיים בשוליים שלהן ללא ידיות, יש גומיות TRX שמתחברות אל התקרה או על הקיר, וכן, הרשימה עוד ארוכה. 

אבל איזה אימונים אפשר לבצע באמצעות גומיות כושר?

יש לא מעט אימונים שאפשר לבצע באמצעות גומיות כושר כמו חיזוק שרירי הזרוע, חיזוק שכמות, אפשר לחטב את הגוף  ולעבוד על שרירי הבטן, אפשר לחזק את הגב ולמנוע שומן בגב, לעצב את הליבה ואת כל חלקי הגוף באמצעות רצועות אימון TRX

הנה מספר תרגילים שאפשר לבצע באמצעות גומיות כושר:

חיטוב זרועות

"פלפל מלח", "כנפיים" וכולי, הם השמות שאנחנו נותנים לזרועות שלנו שהחלו להתדלדל. כדי לחזק את הזרועות אחזו בגומייה משני הצדדים כשצד אחד מוחזק עם היד מעל הראש וצד שני מוחזק מאחורי הגוף באמצע הגב. צרו מתח בגומייה ומתחו אותה מעלה ומטה. חזרו על הפעולה כ20 פעמים. 

חיטוב ירכיים

כדי לחטב ירכיים אפשר לקשור את הגומייה סביב הקרסוליים בצורה שייווצר מתח ולא יהיה קל להרחיק את הרגליים אחת מהשנייה. שוכבים על הצד כאשר סביב הקרסוליים יש גומייה קשורה ומתחילים להרים ולהוריד את הרגל העליונה תוך הפרדה ומתיחה של רגל עליונה מהתחתונה. חוזרים כ20 חזרות בכול צד. 

מתיחות

גם מתיחות אפשר לבצע בעזרת גומייה בעיקר לזרועות ושכמות. כדי להתחיל אוחזים את הגומיות בקצה ומותחים מעלה יד אחת כשאתם בישיבה עד מעל ומעבר לראש. חוזרים על המתיחה 3 פעמים בכול צד, פעם בצד ימין מעל הראש ופעם בצד שמאל. אם תרצו למתוח את הרגליים אחרי אימון כושר, שכבו על מזרן ועל הגב והחזיקו את הגומייה בשתי הקצוות שלה. הכניסו את כף הרגל אל אמצע הגומייה ומתחו רגל ישרה מצד לצד כשאתם שוכבים על הגב. חזרו על הפעולה מספר פעמים בשתי הרגליים. אנו מאחלים לכם אימון קל ונעים. 

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here