הבעיות והפתרונות לקמטים סביב השפתיים מאת: ד"ר להבית אקרמן – מומחית לרפואת עור

0
774
צילום יחצ

הם מופיעים לראשונה בסביבות גיל 30….לרוב, מחמירים עם השנים, בולטים יותר אצל נשים מעשנות אבל לא רק,  והם מוציאים אותנו מדעתנו – אלה הם הקמטים סביב השפתיים,  או בלשון העם:  הברקוד. אז מה גורם להופעת אותם קמטים ומה ניתן לעשות בנדון (כי בהחלט ניתן).

 

ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור מסבירה: "קמטים מופיעים לרוב בגלל איבוד רקמת חיבור בעור,  כלומר העור הופך להיות דק ועם הרבה פחות סיבי קולגן. זה בעיקר בולט באותם אזורים  בהם יש תנועה מוגברת עם השנים, כאשר העור הופך לדק ופחות אלסטי,  כל תנועה תבטא את הקמט עד שייחרץ בעור (בדומה לקיפול של שמיכה עבה למול שמיכה דקה, הקמט בבד שמיכה דקה יבלוט  יותר). אחת הבעיות בקמטוטים סביב השפתיים היא הופעתם המוקדמת, השכיחות במעשנות (אבל לא רק- גם כאלה שעוסקים במקצוע שדורש הרבה דיבור ומימיקה כמו מורים או אנשי מכירות)  וזה שהם נוטים להעמיק בעור ולהפוך למעיין "צלקת" על העור".

קרם טריפל אנטי אייגינג של דר להבית אקרמן מחיר 400 שח
צילום אפרת אשל

ד"ר אקרמן מעניקה טיפים וממליצה מה ניתן לעשות בנושא:

  1. לא לחכות, ברגע שמתחילים להופיע אותם קמטים,  כבר להתחיל ולטפל. יש לזכור כי טיפול בבעיה "קטנה" יניב תוצאות טובות יותר וימנע מהקמט להעמיק.
  2. להשתמש בלילה בתכשיר המכיל נגזרת פעילה של רטין A.  טיפול קבוע מגיל צעיר  יכול להאט הופעת אותם קמטים.
  3. חומרי מילוי כמו סקינבוסטר או הידרומקס, טיפול בחומצה היאלורונית בעלת חלקיקים קטנטנים בהזרקה לשטח (ולא רק לקמטים עצמם) תעודד ייצור קולגן חדש באזור ותגרום לשיפור משמעותי במראה הקמטים- מבלי לשנות את צורת השפה עצמה. ככל שנקדים לטפל בקמט- כך נגיע לתוצאה טובה יותר ונמנע מהקלט להעמיק.
  4. לקמטים עמוקים יותר באזור ניתן להזריק חומר מילוי לגבול השפה (רסטילן קיס, רבנס ליפס, סטילג M) על מנת למתוח את אותם הקמטים שמגעים ממש לקו השפה.
  1. במידה ויש קמטוטים משמעותיים, מומלץ לשלב   טכנולוגיות לייזר (אלמה קיו, קליר סקין)- מעודד יצירת קולגן ומאפשר טיפול באזורי עור עדינים בלי לפצוע את העור מבחוץ ומבלי לגרום לכאב או לתופעות לוואי. כמו כן ניתן להשתמש בטיפול זה גם רק לאזור שסביב השפה,  בלי צורך לטפל בשאר העור כיוון שהטיפול אינו משנה את גוון העור הבסיסי (כמו פילינג למשל).
דר להבית אקרמן
צילום יחצ
  1. טיפולים אבלטיביים: טיקסל, גלי רדיו או פילינג CO2- מדובר בטיפולים שיש צורך לבצע על כל הפנים- כיוון שהם פוצעים אף את השכבה העליונה (חיצונית של העור ויכולים לשפר את גוון העור),  זה בעצם עושה פילינג בדרגות שונות באמצעות אנרגיה וחום. הטיפול מצוין לבעלות קמטוטים יותר משמעותיים, לכאלה עם נזקי שמש אשר מעוניינות בנוסף לקמטים לשפר גם כתמים באותו טיפול.
  2. הזרקת בוטולינום טוקסין בכמות מועטה יכולה לעיתים לשפר את מראה הקמטים. לרוב יש צורך בשילוב מספר  טכניקות לקבלת תוצאה אופטימלית.
  3. לנסות להימנע מדברים המחמירים את הקמטים כמו עישון  או שמש.

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here