החלקת שיער

0
1918
החלקת שיער

במהלך ביצוע פעולת החלקת שיער משנים למעשה את מבנה השערה שלאחריה יש צורך בסיסי בטיפוח השיער בתכשירים כגון: מסכות הזנה, שמפו ומרכך המתאימים למבנה החדש של השיער. כיום ניתן למצוא בתחום מספר שיטות החלקת שיער כשלכל אחת מהן חסרונות ויתרונות אחרים אותם נפרט לעיל:

החלקת שיער יפנית:

החלקת שיער יפנית מתאימה בעיקר לנשים עם שיער טבעי, בריא צבוע ללא גוונים, פגמים או שיער שרוף. בתהליך החלקת שיער יפנית השיער נמרח בחומר החלקה מיוחד שלאחריו יש להמתין מספר שעות לשינוי מבנה השערה ורק אז שוטפים את החומר מהשיער ומחליקים את השערות בעזרת מכשיר החלקה קרמי.

לאחר החלקת שיער בשיטה הזו לשיער יהיה מראה טבעי, חלק וזוהר. במשך יומיים אחרי החלקת השיער בשיטה זו אסור לחפוף את השיער, להרטיבו ולאסוף את השיער בגומיות או בסיכות. כל ארבעה חודשים עד חצי שנה יש להחליק מחדש את שורשי השיער בשיטת החלקה זו.

החלקת שיער צרפתית:

שיטת החלקה זו ניתן לעשות בשיער טבעי, צבוע ושיער עם גוונים. בשיטה זו החומר הנמרח על השערה מכיל סרמידים שתפקידם לתקן פגמים בשיער ותהליך ההחלקה קצר הרבה יותר מזה בהחלקת שיער יפנית. לאחר החלקת השיער בשיטה הצרפתית השיער חלק, מבריק ובריא. לאחר ההחלקה אין לחפוף את השיער במשך 48 השעות הראשונות או לאסוף אותו בגומיות ובסיכות לקרקפת. גם בשיטה זו יש לחדש שורשים לאחר 4 עד 6 חודשים.

החלקת שיער ברזילאית:

שיטת החלקת שיער זו מתאימה לכולן לבעלות שיער צבוע, עם גוונים ולשיער שרוף ופגום. חומר ההחלקה מכונה קראטין והוא עוטף את השיער ומחליק אותו, משקם ומתקן את הפגמים הקיימים. לאחר החלקת השיער בשיטה הברזילאית השיער יהיה בריא, זוהר, מבריק וטבעי יותר.

חשוב ביותר לבדוק האם המספרה שבה יש בכוונתכם לעבור החלקת שיער ברזילאית מחזיקה רישיון של משרד הבריאות לשם ביצוע ההחלקה (כפי שאתם בודקים לפני רכישת כל שמפו או טיפול בכינים) שכן יש מספר סוגים. גם בשיטה זו יש לבצע חידוש החלקת השיער בשורשים לאחר חצי שנה. למעשה כל סוגי ההחלקות מצריכות חידוש ההחלקה לאחר מספר חודשים ספורים.

גגם נשים אשר סובלות מבעיה של נשירת שיער, בין אם בשל בעיות גיל המעבר או בשל סיבות אחרות, ואשר נוהגות להתהדר במיני תוספות שיער או הדמיית שיער, יכולות לבצע החלקה מקצועית ומושלמת במכוני השיער ובתוך כך להנות ממראה שיער אסתטי, מוחלק ומטופח.

כמובן שלא מומלץ להזניח את חלל הפה במידה ויש כאבי שיניים כדאי מאוד להתייעץ עם רופא שיניים מומחה ואולי תזדקקו לטיפול הכולל השתלות שיניים במקרה המסובך או רק טיפול שורש , אבל בכל מקרה לא להזניח את הפה.

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here