הלבנת שיניים

0
1440
כמה עולה טיפול הלבנת שיניים?

הלבנת שיניים פועלת על שכבת השן המכונה דנטין. לשכבה זו בשן נצמדים במהלך הזמן צבעים וכתמים שונים הנגרמים כתוצאה משתייה, עישון ומאכילה (סיגריה אלקטרונית במקום עישון תמנע כתמים).הלבנת שיניים מבוצעת באמצעות חומר פעיל המחמצן את שכבת הדנטין וכך למעשה מלבין אותה. רגע לפני אתם מבצעים הלבנת שיניים מומלץ ללכת לבדיקה אצל רופא שיניים אצלו אתם מטופלים על מנת לוודא כי רקמות הפה והשיניים שלכם בריאות.

הלבנת שיניים תעשה רק לאחר שמבוצעים בפה טיפולי סתימות וטיפולים שונים נגד העששת. הפעולות הנ"ל נועדו על מנת להגן ולשמור על השיניים מפני פגיעה כלשהי. המלצה נוספת לפני שאתם מתכוונים לבצע טיפול של הלבנת שיניים היא להסיר את האבנית והכתמים מהשיניים על ידי שיננית מוסמכת, לכן לא מומלץ לדחות טיפולי שיניים ובדיקות בצורה סדירה אחת לכמה חודשים עד שנה.

מתי כדאי לא לבצע טיפול הלבנת שיניים:

לא לכל אחד מומלץ לעבור טיפול של הלבנת שיניים, ישנם מקרים בהם מומלץ להימנע מהלבנת שיניים כדוגמת המקרים הבאים: אם את בהיריון או מניקה, אם ידוע כי אתה סובל מחוסר ציפוי על זגוגית השן בעקבות השתלת שיניים, אם ידוע על רגישות לחמצן וחומרים פעילים, אם אתה סובל מרגישות גבוהה בשיניים ובחניכיים ואם יש לך רגישות ללטקס.

כמה עולה טיפול הלבנת שיניים?

מחירי טיפולי הלבנת שיניים משתנים בהתאם למספר פרמטרים הכוללים את שיטת הטיפול בדומה לטיפול השתלת שיניים, מי עורך את הטיפול ומה מצב בריאות השיניים של המטופל, לדוגמא אם עבר השתלת שיניים והכל תקין. אם אתם מרגישים כי אתם זקוקים להלבנת שיניים מומלץ לחפש ברשת האינטרנט את הטיפולים האיכותיים והזולים ביותר. כיום ניתן לבצע טיפולים להלבנת שיניים בקופות החולים השונות במחירים שווים לכל כיס.

שיטות להלבנת שיניים:

קיימות שיטות שונות להלבנת שיניים הכוללות ציפוי חרסינה בשן, הלבנת שיניים במרפאה, מוצרים ביתיים להלבנת שיניים והשיטה החדשה ביותר היא הלבנת שיניים בלייזר

  • הלבנת שיניים בלייזר – בשיטה זו מורח הרופא על שיני המטופל חומר חמצון בריכוז גבוה ובאמצעות הלייזר מוחדר לעומק שכבות השן.
  • הלבנת שיניים במרפאה – במרפאות השיניים מחדיר הרופא חומרים מלבינים שונים לשכבות השן בדרך כלל חומרים בריכוז חמצן גבוה.
  • מוצרים ביתיים להלבנת שיניים – כיום ניתן לרכוש בפארמים השונים חומרים להלבנת שיניים ומשחות שיניים שונות המבטיחות בין השאר גם הלבנת השיניים.

כאבי שיניים זאת באמת צרה שלא סובלת דיחוי, הכנסו לרשימת רופאי חירום שיניים , תהליך שיקום הפהיכול להתחיל עם טיפול שורש להמשיך עם השתלות שיניים ולהסתיים בניתוחים מסובכים יותר, לכן לא מומלץ לדחות טיפולי שינים ובדיקות בצורה סדירה אחת לכמה חודשים עד שנה. לא לכל אחד מומלץ לעבור טיפול להלבנת שיניים, ישנם מקרים בהם מומלץ לשמור על אורח חיים בריא ולהימנע מהלבנת שיניים כדוגמת מקרים שאפילו מנעו השתלת שיניים .

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here