הסרת משקפיים ללא צורך בניתוח

0
1599
הסרת משקפיים ללא צורך בניתוח

הסרת משקפיים בלייזר הפכה בעשור האחרון לשיטה פופולארית מאד ורבים אשר עונדים משקפיים או עדשות מגע פונים אל עבר הליך זה בכדי להיפטר מהאביזר התלותי והלא נוח הזה שנקרא משקפי ראייה.

אך לא כולם נוהרים אל עבר הליך זה מכיוון ועל אף כי הסיכונים בו נחשבים לנמוכים מאד החשש שבכל זאת יקרה משהו מפחיד רבים, בעקבות כך צצו פיתוחים חדשים ומהפכניים בשנים האחרונות אשר מעניקים את היכולת להסיר את המשקפיים ללא כל צורך בניתוח או פעולה חודרנית אחרת, במאמר זה נסקור בפניכם את שתי שיטות אלו.

שיטה ראשונה אורתו קיי

אורתו קיי היא שיטה העושה שימוש בעדשות מגע מיוחדות (אותם שמים במשך הלילה בלבד) אשר גורמות ללחץ על העין ובעקבות כך לחדירת חמצן אל הקרנית, פעולות אלו מעצבות בכל לילה את הקרנית מחדש ומסייעות לעין לראות טוב יותר במהלך היום שלאחר מכן.

כיצד בדיוק שיטה זו פועלת?- ובכן ראשית המטופל יגיע אל אופטומטריסט בכדי לבצע פגישת ייעוץ ובדיקת התאמה, לאחר מכן במידה והוא ימצא מתאים יותאמו במיוחד בשבילו עדשות מגע מיוחדות אותן יענוד במשך כל לילה.

עדשות מיוחדות אלו גורמות ללחץ על העין ולחדירת חמצן אל תוך הקרנית, החמצן למעשה יוצר עיצוב שונה לקרנית הפגועה (זוהי בדיוק הפעולה שעושה הלייזר לקרנית במהלך ניתוח הסרת משקפיים בלייזר) ובכך מחזיר לנו את היכולת לראות ללא צורך במשקפיים.

היתרונות של שיטה זו הם: אין כל צורך בניתוח בעל סיכונים, החלמה וכאבים, התוצאה של טיפול זה היא מיידית וכבר בבוקר כשתסירו את העדשות תוכלו להרגיש בשינוי.

החיסרון של שיטה זו: שיטה זו מחזיקה מעמד אך ורק למשך יום אחד וכל פעם שתירצו להסתובב ביום שלמחרת ללא משקפיים תאלצו להשים עדשות אלו בלילה שלפני.

שיטה שנייה נוירוויז'ן

שיטה זו נשמעת כאילו והיא לקוחה מסרט הוליוודי בדיוני, שיטה זו היא תוצאה של מחקרים רבים אשר אישרו כי על תפקוד העין אחראי חלק ספציפי במוח העונה לשם קורטקס, שיטת הנוירוויז'ן למעשה מלמדת ומאמנת את חלק זה במוח לראות טוב יותר בעזרת תוכנת מחשב אשר מקרינה מספר תרגילים.

כיצד מתבצעת שיטה זו? ובכן לאחר בדיקת התאמה שתיערך אצל אופטומטריסט תותקן על מחשבכם האישי תוכנה מיוחדת בה תאלצו להשתמש במשך חצי שעה, שלוש פעמים בשבוע למשך תקופה של 10 שבועות.

התוכנה תשדר תרגילים אל מוחכם אשר יקלטו על ידי הקורטקס ולמעשה יאמנו וילמדו אותו לשפר את ביצועיי הראייה, בכל שבוע תיפגשו עם האופטומטריסט שלכם בכדי לוודא כי אכן ישנה התקדמות.

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here