הקושי מאחורי הפסקת כסיסת ציפורניים

0
2335
הקושי מאחורי הפסקת כסיסת ציפורניים

כסיסת ציפורניים היא ללא ספק בעיה לא פשוטה. מדובר בדפוס התנהגות שלילי אשר יש לנסות ולהיגמל ממנו בכל גיל, כיוון שהוא מזיק מכל מיני היבטים. נשים אשר רגילות לכסוס ציפורניים ממשיכות לעיתים לעשות זאת גם כאשר הן מודעות להשלכות של אותה התנהגות. זו הסיבה שמאבק בנושא של כסיסת ציפורניים מתחיל בקבלת החלטה ובביצוע מספר צעדים הכרחיים, בעקביות רבה ככל האפשר על מנת להגיע בסופו של דבר לתוצאה הרצויה – גמילה. יחד עם זאת, ישנן מספר שיטות אשר איתן ניתן להתחיל את התהליך הזה. ראשית, מומלץ לשאת פצירה בתיק כל הזמן. מלבד העניין האסתטי, הפצירה תבטיח התעסקות אשר תשמור על הציפורניים מלגדול. שנית, יש לזהות את המצבים וטווח הרגשות אשר בהם מתבצעת הכסיסה. שלב זה הוא חלק חשוב מאד גם בתהליך הטיפול עצמו, כפי שבא לידי ביטוי בשיטות גמילה מודרניות אשר קיימות היום ומוכיחות את עצמן.

הרגל לא מודע של כסיסת ציפורניים

על מנת לבצע גמילה מכסיסת ציפורניים בצורה יעילה וטובה, ללא כל ספק יש להבין את מקור הקושי. בניגוד להרגלים אחרים, כסיסת ציפורניים אינה מחייבת אמצעים מיוחדים ונעשית לעיתים בצורה לא מודעת לחלוטין. הכסיסה עשויה להתחיל במצבי לחץ או התרגשות בלבד, אך להפוך להרגל מגונה אשר מלווה כל פעולה או אפילו קבלת החלטה. בנוסף לכך, רבים אשר אינם פונים לטיפול לצורך הפסקה בכסיסת ציפורניים נוטים להמעיט במשמעויות הבריאותיות והאסתטיות של ההרגל הבעייתי הזה. בשנים האחרונות מצביעים מחקרים על כך כי קשה יותר להיגמל מכסיסת ציפורניים מאשר מעישון סיגריות, אך חלק גדול בציבור אינו מבין זאת כלל וכלל. גישה זו מקשה על הטיפול בכסיסת הציפורניים ועל כן חשוב להילחם בה .

מתמקדים במאפיינים האישיים לצורך גמילה איכותית

הפיתוי לכסוס ציפורניים נובע בעיקר מגורם הזמינות. היד שלנו תמיד נמצאת מולנו, מה שמקל עלינו לקרב אותה אל אזור הפה ולהתחיל לכסוס את הציפורניים שלנו. אי אפשר להיפטר מכסיסת ציפורניים על ידי זריקת ההרגל לפח, כמו לדוגמא מוצצים אצל תינוקות, או סיגריות אצל בוגרים. גמילה מכסיסת ציפורניים חייבת להתמקד במאפיינים האישיים והפסיכולוגיים הפנימיים של אותו אדם שמנסה להיגמל מההרגל השלילי הזה. חשוב לומר זאת בצורה ברורה, נשים וגברים אשר מתעמתים עם תופעה של כסיסת ציפורניים צריכים לפנות לקבלת טיפול, משום שרק בצורה כזו הם לומדים כיצד להתעלם מהפיתוי .

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here