טיפול בזיעת יתר

0
1654
טיפול בזיעת יתר

אלו הסובלים מזיעת יתר מרגישים בדרך כלל רטובים אחרי כל פעולה פשוטה שאינה מצריכה אפילו מאמץ קל. טיפול בזיעת יתר כולל הפחתת מזונות חריפים, ניתוח והזרקת בוטוקס. הזעת יתר מוגדרת כאשר האדם מתלונן על הזעה מוגברת בקיץ ובחורף, בדרך לעבודה, במכונית או בבית מול הטלוויזיה. נשים וגברים כאחד סובלים מהתופעה בכל שכבות הגיל השונות.

תהליך ההזעה הוא למעשה מנגנון הקירור הטבעי של הגוף, הזיעה היא זו השומרת על הטמפרטורה היציבה של הגוף שלא תעלה מעל 37 מעלות, דבר העלול לפגום בתהליכים המתרחשים בגוף ובחלבונים האחראים על תהליכים אלו.

מהי הזעת יתר?

הזעת יתר מתרחשת כאשר אין פרופורציה בין רמת הפעילות הגופנית, הטמפרטורה בחוץ ומידת ההזעה. תופעה זו פוגעת באופן רב באיכות החיים של האדם, אבל אינה מהווה סכנה בריאותית ממשית. הזעת יתר היא לרוב גנטית הנחלקת לשני סוגים עיקריים כללית וממוקדת. הזעת יתר ממוקדת מכונה גם הזעת יתר ראשונית אינה קשורה בהכרח לחום אלא יותר למצבי מתח והתרגשות. הזעה זו תופיע בדרך כלל בפנים, בתי שחי, כפות הרגליים ובכפות הידיים. ישנם מקרים בהם מהלך ניתוח בו נחסם עצב מסוים עלול להגיע למצב של הזעת יתר בגב, בחזה, בישבן, ברגליים ובבטן.

הזעת יתר כללית לעיתים מסמלת בעיה אפשרית של פעילות יתר בבלוטת התריס, שינויים הורמונאליים, גיל המעבר, גידולים סרטניים והשמנת יתר.

סוגים שונים של טיפול בזיעת יתר:

קיימות שיטות שונות לטיפול בזיעת יתר ביניהן ניתן למנות את הזרקת הבוטוקס, ניתוח, מריחת משחות מקלות, תכשיר דריוניק וטיפולים אלטרנטיביים כדוגמת פרחי באך.

  • הזרקת בוטוקס – הזרקת בוטוקס אל תוך השריר המכווץ את בלוטות הזיעה גורמת לו לשיתוק ולהפסקת ההזעה באזור הגוף המוזרק למשך 9 חודשים רצופים. טיפול בזיעת יתר באמצעות הזרקת בוטוקס נחשב לפשוט ונוח, אך אינו מומלץ לנשים מניקות, נשים הרות וילדים.
  • ניתוח – טיפול להזעת באמצעות ניתוח מבוצע בהרדמה כללית ויעיל במיוחד להזעה בכפות הידיים. הניתוח מפסיק את ההזעה לצמיתות.
  • דריוניק – המכשיר העובד באמצעות סוללות יוצר שכבת בידוד חשמלית המונעת את הזעת היתר באזור הגוף המטופל.

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here