יופי לכולנו

0
1449
יופי לכולנו

לכל אחד ואחת מאיתנו יש איזה חלק בעצמנו שאנו לא אוהבים. חלקנו אינם מרוצים מגובהם, חלקינו ממשקל גופנו, חלקנו על שעירות יתר או חוסר ביכולת חברתית מסוימת. אולם בעוד חלק מהדברים ניתנים לטיפול, חלק מהדברים פשוט בלתי אפשריים.

לא כך הדבר כשמדובר על טיפול יופי הקשור בפלסטיקה. בין עם ניתוח להגדלת חזה, טיפול בוטוקס, לייזר להסרת משקפיים או שיער, הסרת שומה או ניתוח אף, כולם אפשריים בהחלט, במחיר משתנה – כמו כל נושא אחר בשוק החופשי – אך לא כזה שמעיד בהכרח על איכות.

לפני שאתם ניגשים לניתוח או לפעולה שהיא בלתי הפיכה, ראשית חשוב שתדעו ללמוד לחיות עם עצמכם, שכן הדבר החשוב ביותר, בסופו של יום, זה אם אתם עומדים או עומדות מול המראה ואוהבים את מה שאתם רואים בדיוק כמו שאתם עושים בעיצוב חדרי תינוקות. ואם זה כך, אשריכם. אם זה לא כך, ניתוח בהחלט יכול להביא לשיפור התחושה – אך לא בהכרח. הכול תלוי ברמה שבה אתם אוהבים או אוהבות את עצמכם – וכשזה יקרה הכול יבוא על מקומו בשלום, כיוון שהעולם מחייך למי שמחייך אל העולם.

השינוי באסתטיקה

בעולמנו המלא כותרות והמהיר להפליא, היופי והאסתטיקה עומדים במרכז החיים התרבותיים במערב. כל כך מרכזיים, שתעשיית הטיפוח, האסתטיקה ונגזרותיה , הן בין התעשיות הרווחיות ביותר בעולם. וכמו כל דבר אחר, תמיד קיימים טרנדים משתנים, שבהם גם אנשי המקצוע וגם הלקוחות מעדיפים – זאת בהתאם להתפתחויות הטכנולוגיות העכשוויות.

פעם, בניתוח הגדלת חזה השתמשו בשתל עגול והיום הוא שתל שונה לחלוטין. כך גם הטכניקות להסרת שיער ניתוחים פלסטיים ובוטוקס. יותר מכך, אם פעם טיפולים אסתטיים היו בושה, היום כל דוגמנית מתהדרת בניתוח אף או בהגדלת חזה, והדבר הפך לנושא שגור במדורי הרכילות ואף במהדורות חדשותיות רציניות יותר.

עם זאת, רצוי לזכור שמאחורי העולם הזוהר הזה שנקרא עולם הטיפוח, ישנם לא מעט רמאים ושרלטנים, שמטרתם העיקרית היא להוציא מכם כמה שיותר כסף בכמה שפחות זמן. מן הראוי שתדעו היטב היכן אתם הולכים לערוך טיפול כלשהו, וחייב להיות במקום המאושר על ידי משרד הבריאות, ככזה המחזיק ברופאים בסטנדרטים ראויים וגם בתנאים סניטריים.

אחרת הרצון להיות יפים עלול דווקא לגרום למצב הפוך, שבו היופי שלכם עלול להיפגע, עקב טיפול רשלני או לא מיומן, או עקב זיהום שנוצר מציוד לא מחוטה כראוי.

לב שלם

רצוי, בין היתר, גם ללכת עם לבכם. לעיתים, טיפול פסיכולוגי יכול להחליף את רגשי הנחיתות ולייתר ניתוח אף או הרמת חזה. שכן האמת היא, שאין זה משנה כיצד אנו נראים, משנה כיצד אנו חשים כלפי עצמנו, והאם הביקורתיות שלנו לעצמנו – שלעיתים בואו נודה, היא יתרה למדי – אינה אלא תרמית של מה שעינינו ותחושותינו משקרות לנו, בניסיוננו למקסם את עצמנו בכל דבר שאנו עושים?

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here