כדורי דוסטינקס והפסקת הנקה

0
8335
כדורי דוסטינקס והפסקת הנקה

הפסקת הנקה הינה שאלה שרבות מהאמהות שואלות את עצמן – מתי? יש המשיבות עד גיל 4 או 5 ויש האומרות עד יציאת שיני החלב ויש האומרות כי הדבר תלוי ברצונה של האם ודרישת התינוק. יש רגע שחייבים לעשות את המעבר למוצרי מזון מוצקים יותר ולגמול את התינוק מההנקה. לעיתים גמילה זו כרוכה בתחושות לא נעימות גם לתינוק היונק וגם לאם המיינקת. המשך ייצור החלב בשדי האם יכול להטריד מאד כאשר הוחלט להפסיק להניק את התינוק מכל סיבה שהיא. אחת הדרכים להפסקת החלב היא על ידי נטילת תרופה לייבוש החלב

פרטים על דוסטינקס

בעבר נעשה שימוש בכדורים מקבוצת ERGOT להפסקת החלב, אך אלה התגלו כבעייתיים ביותר. השימוש בתרופה זו גרם לאירועים מוחיים והתקפי לב. כיום אין משתמשים בתרופה זו כלל והתרופה החדשה (יחסית) לשימוש זה היא דוסטינקס.

דוסטינקס הינה תרופה מאד יעילה להפסקת הנקה והיא ניטלת בדרך כלל במינון של שני חצאי כדור פעמיים ביום. מטרת הכדור היא למנוע כל אותם אירועים קשים שקרו עם התרופה הקודמת וכן למנוע תופעות לוואי כמו בחילות, הקאות וכאבי ראש תכופים. השימוש בתרופה זו תלוי במינון ויכולת הפסקת החלב איננה אבסולוטית. במינון המוצלח היא מגיעה להצלחה של 90% שזה אחוז מרשים.

פרטים על דוסטינקס מיד לאחר הלידה

כדורי דוסטינקס הנחשבים לכדורים הטובים ביותר למניעת חלב מיד לאחר הלידה לנשים שאינו מעוניינות להניק את תינוקם כלל. כדי למנוע את ייצור החלב נוטלים שני כדורים יחד יממה לאחר הלידה. הבעייה שיכולה לצוץ היא שהרופאים אינם ממהרים לרשום תרופה זו באם אין סיבות פיזיולוגיות המצריכות זאת. המתנה ממושכת יכולה לגרום לכדורים להיות לא יעילים והחלב יתחיל להיווצר ועצירתו תיקח זמן ממושך יותר. במקרה כזה ניתן לקבל מרשם מרופא אבל המינון יהיה שונה מהמינון שלוקחים מיד לאחר הלידה כדי לא להתחיל להניק כלל. במקרים כאלה יש לקחת את הכדורים ולפרק אותם לחצאים, וכפי שהוזכר למעלה, לקחת אותם פעמיים ביום בבוקר ובערב (כל פעם חצי כדור בלבד). יש גם רופאים המליצים על שיטת הכרוב בחזייה גם בעת נטילת תרופה זו.

פרטים על דוסטינקס – מרשמים

כאשר רופא הנשים רושם תרופה זו ניתן לקבל אותה בסל התרופות דרך קופת החולים, אך כאשר רופא אחר רושם אותה ניתן לקבל אותה רק באופן פרטי על חשבון הרוכש. המחיר הוא מעל למאה שקלים, אבל יש לציין כי המחיר שווה את התוצאה. יש להיזהר לא לקחת את התרופה במידה ויש לך לחץ דם גבוה ולבדוק את כל תופעות הלוואי המצויינות בעלון התרופה כדי להיות בטוחה בנטילת התרופה ובמינון הנכון שלה.

הפסקת הנקה – בחירה של האשה

התרופה דוסטינקס באה לסייע לנשים שמעוניינות מרצונן להפסיק את ההנקה או לא להתחיל אותה כלל מהסיבות השמורות עימן בלבד.

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here