לקראת חג הפורים: כיצד להתאפר ולהסיר איפור בלי להזיק לעור הפנים

0
592
צילום: יחצ

מאת: ד"ר להבית אקרמן יועצת רפואית למותג לה-רוש-פוזה

 

אין כמו איפור וצבע להשלמת התחפושת בחג הפורים, אבל…. צריך גם לזכור שהעור של הילדים עדין ורגיש ולכן בכל פעם שאנחנו ניגשים לרכוש מוצרי איפור, חשוב שנדע כמה דברים שיעזרו לנו לשמור על עור הפנים שלהם.

ד"ר להבית אקרמן, יועצת רפואית למותג לה-רוש-פוזה, קיבצה מספר טיפים ועצות לקראת חג התפושות, כיצד להתאפר ולהסיר איפור בלי להזיק לעור הפנים:

  • לפני שמתאפרים מומלץ לנקות היטב  את עור הפנים.  עדיף  להשתמש בתכשירים  המאזנים את חומציות העור ומתאימים גם לילדים.
  • לאחר ניקוי הפנים ולפני האיפור, מומלץ למרוח קרם פנים היפואלרגני, המספק לחות, לא מגרה את העור ומרגיע, ובמידת האפשר מכיל גם מים טרמליים מרגיעים לעור הפנים.
צילום: יחצ

–  יש לשים לב ולהשתמש אך ורק במוצרי איפור המותאמים לעור הפנים ומוצרים  שעברו  אישור של משרד הבריאות. מוצרי צבע ללא אישור ופיקוח עלולים להכיל חומרים אלרגנים ויכולים לעורר פריחה בייחוד בעור העדין של הילדים או בני נוער.

– למתבגרים עם אקנה,  יש לשים לב למספר דברים – ראשית,  להשתמש אך ורק במוצרי איפור נטולי או מופחתי שומן (מוצר שמנוני יכול להחמיר פצעים), לפני מריחת האיפור מומלץ לשטוף היטב את הפנים עם סבון פנים מותאם לעור מתבגר. סבון כזה יפחית את השומן על העור מצד אחד ולא יגרה את העור מצד שני,  וכך גם האיפור  יראה טוב יותר ונקטין סיכוי להחמרה באקנה.

– לבני נוער מומלץ  למרוח קרם לחות קליל אשר מותאם בדיוק לעור המתבגרים לפני האיפור על מנת לפתוח את הנקבוביות ולהגן על העור בפני האיפור.

–  הדרך הנכונה להסיר איפור כבד ע"י ג'ל מקציף לניקוי וטיהור עור פנים שמן ולעור רגיש., לא מייבשים את העור ומחזקים את שכבת הקרנית. אח"כ לשטוף את הפנים עם מים וסבון עדין ולא מייבש.  לאחר מכן למרוח קרם לחות שמותאם לסוג העור.

–  ילדים קטנים שהעור שלהם עדין ורגיש, הנוטה ליובש בייחוד בעונת החרף,  מומלץ למרוח קרם עדין שיכין את העור לאיפור לאחר מכן  לשטוף את הפנים בעדינות. לא לנגב את הפנים עם מגבונים רגילים,  עלול לייבש מאד את הפנים.

–  איפור כבד יש להסיר על מגבון פנים ייעודי (כן- אפשר של אמא) ואז לשטוף טיפה עם מים וסבון ומייד לאחר מכן למרוח קרם לחות ייעודי ומותאם לגיל (כמו ליפקר של לה רוש פוזה).

–  גם מוצרים  ותכשירים לשיער כמו: ג'לים, חומרי צבע וכד,  יש להסיר לפני השינה על מנת שלא ינזלו לעור הפנים ויפגעו בו.

צילום: יחצ
צילום: יחצ
צילום: יחצ
צילום: יחצ

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here