מדרסים – מדריך מקוצר לבחירת מדרסים

0
462
מדרסים – מדריך מקוצר לבחירת מדרסים
מקור freepik

מדרסים הם רפידה העשויים מכמה חומרי גלם שונים בדרך כלל (לפחות בכל הקשור לרפידה רפואית) והם משמשים אותנו לצורך הפחתת העומס על כף הרגל בעת הפעילות היומיומית שלנו. שימוש במדרסים מסייע לנו להפחית כאבי גב, כאבים ברגליים וכן כאבים במקומות נוספים בגוף כיוון שמדובר בנקודות האנרגיה של הגוף הנמצאות בכף הרגל. במקרה של בעיה אורטופדית רפואית או בעיות מבניות בכף הרגל יש הצורך לעשות שימוש במדרסים מיוחדים המיוצרים בהתאמה אישית ומיוצרים לצורך יצירת האיזון בדריכה והפחתת הלחצים מאזורים אחרים ברגל.

מדרסים מוכנים או בייצור אישי?

ישנם מדרסים שונים המשמשים אותנו לצרכים שונים. ישנם אנשים הרוכשים מדרסים רק כדי שיהיה להם מדרך רך ונוח יותר ללכת עליו, אחרים מטיילים הרבה או עושים ספורט שעות רבות במהלך היום (כמו ספורטאים מקצוענים למשל) והם עשויים לעשות שימוש במדרסים מיוחדים כדי להפחית מהעומס על כף הרגל. ישנם אנשים המסתפקים במדרסים פשוטים שניתן למצוא בכל חנות נעליים או רשת פארם ויש אנשים הרוצים או זקוקים למדרסים בייצור ובהתאמה אישית לכף הרגל שלהם. במקרה כזה הם יצטרכו לעבור במכון אורטופדי מורשה, לעבור צילום ובדיקה של כפות הרגליים בהליכון מיוחד המחובר לאלפי חיישנים הבוחנים את זווית ההליכה, עוצמת הלחיצה על כל חלק בכף הרגל ועוד.

חומרי גלם ומתי הם עשויים להתאים:

  • אורתולייט – מדרסים זולים יותר עשויים מחומר זה. הם מיועדים כרפידה לנעליים ואינם מספקים תמיכה. הם מתאימים לאנשים המעוניינים להרגיש מעט יותר רכות בדריכה על כף רגל במהלך הליכה או עמידה.
  • ג'ל – התכונות של חומר גלם זה יכולים לסייע בבלימת זעזועים אולם אינם מספקים תמיכה לכף הרגל. במידה והמדרסים עשויים רק מג'ל בדרך כלל לא כדאי להשתמש בהם אלא אם כן הם מעורבים עם חומרי גלם אחרים ואיכותיים יותר המספקים תמיכה.
  • פוליאתילן – מסוג PTT. נחשב לחומר גלם איכותי מאוד המחזיק לאורך שנים רבות. משמש לצרכי יצירת מדרסים רפואיים ומחזיק היטב את הרגל. מומלץ לבעלי בעיות מבניות בכף הרגל.
  • פורון – החומר PORON XRD הוא ספוג עם דחיסות גבוהה מאוד. חומר זה מיועד לבלימת זעזועים ברמת האיכות הגבוהה ביותר והם מתאימים לספורטאים, אנשים העוסקים בספורט או בפעילות ספורטיבית בצורה אינטנסיבית וכן מתאים גם עבור מי שיש לו בעיות מבניות בכף הרגל.

לסיכום; רכישת מדרסים בדרך כלל תהיה מומלצת בהכנת מדרסים בהתאמה אישית. במידה ויש בעיה רפואית מומלצת להיוועץ עם מומחה במכון האורטופדי על מנת להתאים את המדרסים וחומרי הגלם מהם הם עשויים לכף הרגל שלכם בצורה הטובה ביותר.

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here