מהם הדברים שחשוב לדעת על שיקום פה?

0
1224
מהם הדברים שחשוב לדעת על שיקום פה?
מקור pixabay

שיקום פה הוא תהליך מורכב ויקר אשר כולל מגוון טיפולי שיניים כגון: השלמת חוסר בשיניים, שחיקת שיניים, בעיות סגר מורכבות, הפרעות תפקודיות בלסת, שתלים דנטלים, תותבות, גשרים, סתימות, כתרים, הלבנת שיניים, עקירות ועוד. את שיקום הפה יש לבצע אצל רופא מומחה בתחום על מנת לקבל את התוצאות הטובות ביותר.

מהו שיקום פה?

שיקום פה הוא הליך רפואי שמטרתו להחזיר לשיניים וללסתות את יכולת המראה האסתטי, יכולת הלעיסה וכן את התפקוד השגרתי שלהן בחיי היום יום, עקב חוסר בשיניים, מחלות חניכיים, שיניים פגועות ועוד. את השיקום עצמו יש להתאים למצב הבריאותי ש להמטופל ומצב השיניים שלו.

למתי מתאים שיקום פה?

שיקום פה מתאים למי שסובל מחוסר שינים, שיניים פגועות, בעיות והפרעות בלסת ועוד בעיות שונות בשיניים שמצריכות פתרון ממשי ושיראה אסתטי לעין.

באילו מקרים יש צורך בשיקום פה?

ישנם מקרים שבהם יש צורך בשיקום פה על מנת לשמור על שיניים בריאות, חזקות ועמידות לאורך שנים. מצבים אלה כוללים: 

  • חוסר בשיניים- חוסר שיניים היא תופעה שמחייבת שיקום פה. באמצעות שתלים דנטלים ניתן למלא את החוסר בשיניים ולהעניק לפה מראה אסתטי ובריא.
  • מחלות חניכיים – מחלות חניכים גורמים לזיהומים ודלקות חמורות אשר עלולים לפגוע בשיניים בריאות ולגרום לנזקים. 
  • שחזורי שיניים- במצב בו יש לשחזר את השיניים מבצעים טיפולי שיקום פה על מנת לתת פתרון לבעיה.
  • שתלים דנטליים- במצב של חוסר שיניים או שיניים פגומות מבצעים שתלים דנטליים, השתלות עצם בחניכיים וכן שיקום כללי של הפה אחרי השתלות השיניים.
  • ניתוחי לסת- כאשר יש הפרעות בתפקודי הלסת יש צורך בניתוחי לסת על מנת לפתור את הבעיה.
  • מבנים לשיניים- מבנים שונים לשיניים מצריכים שיקום פה. טיפולים אלה כוללים: מבנים שונים, גשרים זמניים וכתרים.

סוגי טיפולים לשיקום פה?

טיפולי שיקום פה מתחלקים לכמה סוגים עיקריים:

  • שיקום קבוע – שיקום קבוע של פה כולל שתלים דנטליים קבועים. כלומר באמצעות שתלים דנטליים קבועים ניתן למלא את החוסר בשיניים בצורה אסתטית ויפה תוך שעות ספורות ולקבל מראה שיניים יפה ואחיד לכל החיים. המטופל יוצא עם שיניים חדשות, בריאות וחזקות בדומה לשיניים משלו.
  • שיקום נייד – שיקום נייד הוא שיקום פה שכולל שימוש בשיניים תותבות מה שהיה נהוג שנים רבות בקרב מטופלים רבים. מדובר על שיניים שניתן להכניס ולהוציא אותן מהפה בצורה קלה ובהתאם לצרכים האישיים שלכם. עם התקדמות הטכנולוגיה נכנסו השתלים הדנטליים שנתנו מענה טוב יותר מאשר השיניים התותבות והחליפו אותן.

שיקום פה דורש תוכנית טיפולית

רופא השיניים המומחה לשיקום פה מכין את תוכנית הטיפולים למטופל בהתאם לצרכיו האישיים. התוכנית כוללת בדיקת בריאות כללית של המטופל ומצב השיניים והחניכיים. לאחר בדיקות אלה ניתן להכין את התוכנית המתאימה ביותר לצרכי המטופל. במידה ומדובר על שתלים דנטליים חשוב שרופא השתלות מומחה יבצע אותה.

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here