ניתוח אף החלמה

0
1653
ניתוח אף החלמה

כאשר אדם עובר ניתוח אף, הוא עושה זאת לרוב ממניעים אסטטיים. ישנם גם מקרים של ניתוחי אף מסיבות רפואיות, כמו בעיות נשימה, יובש בנחיריים, מחיצת אף עקומה ועוד סיבות רבות. אך עדיין, רוב הניתוחים באף נערכים על מנת לשנות את צורתו ואת מראהו, במטרה לשוות לפנים מראה נאה יותר. ההחלמה מניתוח אף אורכת זמן מה. התופעות הראשוניות חולפות כעבור שבוע עד חודש, אולם ההחלמה המלאה מניתוח אף עלולה לארוך אף כשנה. משך ההחלמה מן הניתוח משתנה מאדם לאדם, ומושפע מסוג העור של המטופל, מסוג הניתוח שנערך, מסוג החתך ומסיבות רבות נוספות.

תהליך של ניתוח אף החלמה

מייד לאחר הניתוח, מחדיר הרופא מעין טמפונים אל תוך הנחיריים, ומניח סד על האף. לאחר יום או יומיים מוציאים את הטמפונים, ולאחר שבוע נוסף מורידים גם את הסד. באופן עקרוני, מותר ללכת ולצאת גם לפני שמורידים את הסד, אולם אנשים רבים אינם חשים בנוח להסתובב בין אנשים כאשר הסד מונח על אפם. בכל אופן, במהלך השבועיים ועד חודש הראשונים לאחר הניתוח, אסור להיחשף לשמש, אסור להרכיב משקפיים ואסור לקנח את האף. קרישי דם שמצטברים באף לאחר הניתוח צריכים להיות מוסרים בעדינות על ידי הרופא בלבד. במקרה של אי נוחות אחרת באף, יש לטפטף טיפות מי מלח לתוך האף, אך לא לקנח אותו. לגבי כאבים, הם קיימים במספר הימים הראשונים, אך לרוב אינם חזקים מאד ומשככי כאבים פשוטים מספיקים עבורם.

ניתוח אף החלמה – תופעות לוואי נפוצות

ישנן תופעות לוואי רבות כתוצאה מן הניתוח. בשבוע הראשון עשויים להופיע שטפי דם באזור האף וסביב העיניים, אולם אלה חולפים בתוך כשבוע. במהלך השבועות הראשונים לאחר הניתוח יכולים גם להופיע גירוי, הפרשות מרובות, גודש באף, שינוי בקול ואף דימומים קלים. אך תופעת הלוואי המשמעותית ביותר היא ללא ספק הנפיחות. הנפיחות מופיעה בעיקר סביב האף, ומרביתה נעלמת כעבור חודשיים עד שלושה מן הניתוח אולם חלק מן הנפיחות עלולה להישאר עד כשנה לאחר הניתוח. בדרך כלל, ההחלמה מניתוח אף היא פשטה יחסית ונטולת סיבוכים. אולם יש לשים לב לדימומים חזקים במיוחד, או לתופעות לוואי חריפות מאד, אשר עלולות להצביע על סיבוך. סיום ההחלמה מניתוחי אף נקבעת רק כעבור שנה, אז נעלמת הנפיחות כולה, וצורת האף החדשה מתעצבת לחלוטין.

איך להשפיע על ניתוח אף החלמה

הדרך הטובה ביותר לוודא שההחלמה מהניתוח תהיה קלה ככל האפשר, ונטולת סיבוכים, היא לבחור במנתח מקצועי, מיומן, ובעל ותק רב. המחיר שדורש מנתח מומחה, אף שהוא גבוה, שווה בהחלט את התוצאה. אצל מנתח מיומן, ישנו סיכוי גבוה הרבה יותר להצלחה של הניתוח ולעיצוב נאה של האף, וכל סיכוי נמוך בהרבה לסיבוכים וסיכונים שונים בניתוח עצמו ולאחריו.

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here