פלסטיקה למתחילים

0
1456
פלסטיקה למתחילים

אין זה סוד, שלעיתים האדם מתנהג מעט בפזיזות. לפעמים אנו כה להוטים לקבל את מבוקשנו, עד שנעשה כל טעות שניתן לעשות בדרך ליעדנו – בדיוק כמו ילד קטן הרואה את העוגיות על המקרר, ובדרכו אליהן שובר חצי מטבח, מבלי לתת על כך את הדעת כלל וכלל.

וכמו שכדאי להתייעץ עם סוכן ביטוח לפני שמבטחים את עצמנו, או לשוחח עם סוכן נסיעות לפני שמזמינים מלונות בארץ או בחו"ל, מן הראוי לשוחח עם מנתח פלסטי מקצועי לפני שמחליטים לעשות ניתוח שעלול לשנות את חייכם לעד.

אם כן, מן הראוי לעבור כמה שלבים עקרוניים בדרך להחלטה, כדי לעשותה במרב היעילות, וללא רגשות חרטה לאחר מכן.

דעו מאין באתם ולאן הולכים

ראשית, באם ואין מדובר בפגם מולד או פגם שנוצר כתוצאה מתאונה כלשהי רצוי לעשות את הניתוח רק כמוצא אחרון. מלכתחילה ראוי לזכור שהיופי האמיתי נמצא בפנים. לעיתים, עדיף טיפול פסיכולוגי על טיפולו של הסכין.

ואם כבר שללתם את כל האפשרויות האחרות, ראשית רצוי לדעת באיזה ניתוח פלסטי את מבקשים – האם זה טיפול אסטטי קטן או שינוי מהותי בתווי הפנים. כלומר, צריך להתאים את הטיפול לפגם שרצוי לתקן. שנית, צריך להתייעץ עם מנתח פלסטי מומחה שמאושר על ידי משרד הבריאות. ידעתם שכמעט 10 אחוז מהטיפולים הפלסטיים בארץ נעשים על ידי רופאים לא מוסמכים.

לכן בדקו היטב את המרפאה בה אתם מתכוונים לבצע את הטיפול, כיוון שבדיוק כמו במלונות בארץ רצוי שתדעו מהי התמורה אותה תקבלו בעד האגרה – ומקצוענות זו חובה בתחום האסטטיקה, שמהר מאוד, בידיים לא מאומנות, עלולה להביא בדיוק למצב ההפוך – כלומר פגמים פיסיים גלויים ולא אסטטיים.

בדיוק כמו בהסכם זוגיות, ששם אין תחליף לעו"ד טוב, כך גם בניתוחים פלסטיים, אין תחליף למנתח טוב. נקודה.

ללכת בכל הכוח – אבל לא להגזים

אז לאחר שהחלטתן לשים שתלי סיליקון, או להסיר שומה, להרים את הגבות, או לנתח את האף, כדי לקבל את מה שרציתן מלכתחילה, ולאחר שבחרתם מנתח פלסטי, רצוי להתייעץ מה רצוי, ויותר מזה, מה אפשר.

המנתח הפלסטי הוא החבר הכי טוב שלכם בתהליך עצמו, וכדאי מאוד להאזין לעצותיו, מאחר וערך לא מעט ניתוחים דומים. רצוי גם לשאול מהם הסיבוכים שיכולים לנבוע מהתהליך החודרני. אבל העובדה שצריכה לחלחל לעומק היא זו, שלאחר הניתוח המצב כבר לא יחזור לקדמותו. כלומר הניתוח הוא בלתי הפיך (כמו קעקוע), ולכן מירב ההשקעה המחשבתית צריכה להתבסס על עובדה זו.

אולם רצוי לציין, כי הניתוחים עלולים להיות דבר ממכר, שאחד האדם עלול לזרוק עשרות אלפי שקלים, ולעולם לא להיות מרוצה. לכן, תבחרו פגם אחד ותשנו אותו, את היתר תדחו כמה שיותר – על מנת שבאמת תוכלו להשלים עם עצמכם, ולא רק עם החזות הראשונית.

ותזכרו, מנתח פלסטי הוא כמו מלונות בארץ, ברגע שבוחרים אחד טוב, בדרך כלל נשארים איתו.

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here