שאיבת שומן

0
1628
שאיבת שומן

בעשור האחרון החלה עלייה משמעותית לביקוש לעבור ניתוח שאיבת שומן בקרב אוכלוסיית העולם בכלל ואוכלוסיית ישראל בפרט. הביקוש הרב לניתוח אינו מנת חלקן של נשים בלבד ובשנים האחרונות גם גברים רבים מבקשים לעבור את הניתוח במרפאות ובמכונים הפרטיים.

רגע לפני הניתוח יצייר המנתח על גופכם באמצעות טוש את המקומות בגוף בהם ישאב את תאי השומן. ניתוח שאיבת שומן נעשה בהרדמה כללית כאשר שואבים את השומן ממספר אזורים בגוף בו זמנית ובהרדמה חלקת כאשר שואבים שומן באזור אחד בגוף או הרדמה אזורית כאשר מבצעים שאיבת ומן באזור אחד בגוף כגון: המותן, הירכיים והישבן. יש לזכור כי הרדמה כללית מביאה עימה סיכונים וסיבוכים רבים,לכן אם אין צורך בכך עדיף להימנע ממנה.

ניתוח שאיבת שומן או המסת שומן נמשך לרוב בין שעה לשעתיים בהתאם לשיטת הניתוח שנבחרה ומספר האזורים בגוף מהם שואבים את השומן. קיימות מספר שיטות הנהוגות בארץ ובעולם לניתוח שאיבת שומן הכוללות את השיטה הוותיקה, שיטת טומסנט, שיטת הקנולה הרוטטת, שיטת האולטרא סאונד והשיטה הסופר רטובה.

מהלך הניתוח לשאיבת שומן:

ניתוח שאיבת שומן בשיטה הוותיקה והרגילה הנהוגה בארץ כבר יותר מעשור מחייבת הרדמה כללית. בניתוח זה המנתח חותך מספר חתכים קטנים באזור השאיבה במקומות שאינם נראים לעין ומחדיר דרכן צינורית שבסופה מכשיר שאיבה השואב את תאי השומן אל בקבוקי איסוף המחובר אליהם. בסיום שאיבת השומן תופר המנתח הפלסטי את החתכים. זוהי שיטת הניתוח לשאיבת השומן הנפוצה ביותר ונחשבת לקלה ולפשוטה לביצוע.

חסרונה היחיד של שיטה זו טמונה בתפקידו של המנתח הדורש ממנו מאמץ פיזי רב בתהליך השאיבה.

לפני ואחרי הניתוח:

לפני ניתוח שאיבת שומן תתבקשי להימנע מעישון ומלקיחת תרופות מדללי דם וויטמינים מסוגים שונים במשך שלושה שבועות לפני הניתוח. בנוסף ייתן לך הרופא לבצע מספר בדיקות דם ובדיקת אולטרא סאונד של האזור ממנו ברצונך לשאוב שומן. יש להגיע לניתוח עם מלווה. יתכן כי תאושפזי למשך הלילה בהתאם למספר האזורים מהם שאבו את השומן. לאחר הניתוח תאלצי ללכת עם חבישה אלסטית במשך פרק זמן מוגדר.

את תוצאות הניתוח של שאיבת שומן והצרת היקפים ניתן יהיה לראות באופן מושלם מספר שבועות ועד שלושה חודשים לאחר ההליך.

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here