תופעת עיוות החזה

0
1694
תופעת עיוות החזה

הסיוט הכי גדול של כל מנותחת הגדלת חזה הוא, עיוות החזה. רוב הבנות שעורכות ניתוח הגדל חזה, עושות זאת כדי לתקן עיוות כמו: חוסר סימטריה טבעית של החזה, צד אחד יותר נמוך או גבוה מהשני או במקרה של חזה נפול, בדרך כלל מופיע אצל נשים, שעברו מספר לידות והנקות. כך שברגע האמת, אחרי המתנה של כמה שבועות עד חודשים, לכך שהחזה יגיע לצורתו הסופית, נראה עיוות. אתם וודאי יכולים לתאר את ההרגשה הנוראה וחוסר הנעימות שחשות המנותחות. הרי מדובר בתהליך שכרוך, בהשקעה של אלפי שקלים, שבועות עד חודשים של החלמה, שלא לדבר על הרצון העצום לשינוי המיוחל במראה החזה. אנחנו צריכים להבין שהתופעה נדירה והרבה פעמים היא בלתי מורגשת.

כיצד מופיע העיוות?

עיוות החזה יכול להיות בלתי נראה, במקרה הטוב, הוא יופי בצורה מיקרוסקופית ונוכל להרגיש אותו רק על ידי מישוש החזה. ברוב המקרים הרופא המנתח לא יעיר לנו על שום גורם משמעותי בנוגע לעיוות הקל. במקרה מסובך יותר, העיוות יראה לעיין, עיוות החזה מופיע בדרך כלל בצורה של קופסא, הקופסא נוצרת בגלל היווצרות רקמה צלקתית וקשה שעוטפת את הסיליקון. מבחינה פיזית תופעה זו גורמת לנו להרגיש, שהחזה קשה מידי, דבר שגורם לנו לחשוש מקרע או דליפה בשתל. הרבה פעמים התופעה גורמת לעיוות צורת החזה, הפטמה נראית לא במקום, צורת החזה עגולה מידי וזקופה מידי, גם כשאנחנו במצב שכיבה החזה זקוף, למרות שהוא אמור לנטות קצת הצידה. הרבה פעמים עיוות החזה נגרם כתוצאה מניתוח לא תקין, בו הרופא הכניס את השתל בצורה לא נכונה, דבר שגורם לחוסר סימטריה מובהק, אנחנו רואים שצד אחד גבוה יותר מהשני. אנחנו לא צריכים להירשם ללימודי משפטים, כדי לתבוע את המנתח של עיוות החזה לאחר הניתוח. תופעת עיוות החזה היא נדירה יחסית על כן אנחנו לא צריכים לדאוג.

כיצד אפשר לפתור את הבעיה?

במקרים בהם אנחנו סובלים מעיוות החזה או חוסר סימטריה כתוצאה מהכנסת השתלים בצורה לא נכונה, הפיתרון לרוב הוא הוצאת השתלים וביצוע ניתוח הגדלת חזה חוזר. נכון מדובר באי נעימות מצד הלקוחה, אבל אין ברירה אחרת. במקרה של היווצרות קופסא שעוטפת את השתל, מדובר בניתוח הגדלת חזה, בו מוציאים את השתלים, מנקים את האזור ומוודאים שלא נשארו שאריות של הצלקת שגרמה לצורה של קופסא. אחרי שהמנתח ניקה את האזור הוא מכניס את השתלים, תופר ועוטף את החזה. במקרה שהשתלים הישנים נפגמו, המנתח מחליף את השתלים הפגומים בחדשים. במקרה שהמנתח מחליף את השתל, הוא בדרך כלל מחליף אותו לשתל גדול יותר, משום שבמהלך הזמן העור שעוטף את השתל נמתח, לכן כשהמנתח מניח שתל גדול יותר, אין סכנה של חזה נפול. כמו שקיימות מגוון מכונים ללימודי פסיכומטרי ללקויי למידה, כך קיימים מגוון אופציות לתיקון עיוות החזה, לרוב אין למנתח הפלסטי שליטה בתופעה, היא תלוי בעיקר ביכולת של השתל להחזיק בגוף, בכל מקרה התופעה מוכרת למנתח הפלסטי ולרוב יש פיתרון לבעיה.

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here