4 טיפולי שיניים אסתטיים שגם אתם רוצים

0
2136
4 טיפולי שיניים אסתטיים שגם אתם רוצים

טיפולי שיניים הם כבר מזמן לא רק טיפולים רפואיים. לצד המשמעות הבריאותית שלהם, הם מספקים לרבים מאיתנו גם הזדמנות לשפר את המראה, להפוך את החיוך ליותר אסתטי ולהרגיש הרבה יותר בנוח. שאלנו שני מומחים ברפואת שיניים מהם ארבעת הטיפולים האסתטיים שכדאי להכיר וקשורים באופן ישיר לרפואת שיניים.

טיפולי שיננית

טיפולי שיננית הם טיפולי שיניים אסתטיים לכל דבר. במסגרת הטיפול שנערך בכל כמה חודשים ולפעמים בכל כמה שבועות, השיננית דואגת לניקוי עמוק של השיניים, הסרת אבנית ופלאק ולהדרכה כיצד לשמור על השיניים בריאות גם בבית.

הטיפול הזה אצל השיננית הוא טיפול אסתטי מובהק, הוא הופך את השיניים לנקיות יותר, משפר את המראה והצבע שלהן ובסופו של דבר מונע טיפולים מהותיים יותר כמו עקירות, השתלות שיניים וטיפול במחלות חניכיים.

הלבנת שיניים

על פי ד"ר אלה גרשקוביץ ממרפאת שיניים בינת השן בהרצליה, טיפול הלבנת שיניים נחשב בשנים האחרונות לטיפול אסתטי מוביל. זהו גם הדובדבן על הקצפת לאחר טיפול מלא של שיקום הפה. אחרי עקירות, טיפולי שורש, טיפול בדלקות החניכיים, השתלות ושאר טיפולים משקמים מהותיים, הלבנת השיניים מאפשרת לחזור לגוון אסתטי ונעים יותר של השיניים ולהנות מחיוך יפה.

טיפול הלבנת שיניים במרפאה מקצועית, ולא באמצעות ערכות ביתיות, עדיף. הוא נעשה בהתאמה לצרכי המטופל, עם שיקולים מקצועיים של הרופא המטפל בכל הקשור לרמות החומר הפעיל.

השתלות חניכיים

אחד הטיפולים האסתטיים המהותיים ברפואת שיניים היא השתלת החניכיים. לפי ד"ר פרנקנטל שי שהוא גם מומחה לפרדיונטיה (טיפול בחניכיים) השתלות חניכיים נעשות כשיש נסיגת חניכיים מהותית, שבדרך כלל פוגעת גם במראה ובחיוך. השתלת החניכיים מאפשרת גם להשתיל מאוחר יותר שיניים חלופיות במקום אלו שהן פחות אסתטיות, חולות וזקוקות לעקירה וגם יוצרת מראה אסתטי יותר באופן כללי.

השתלות חניכיים בדרך כלל נעשות כשלב מקדים להשתלות שיניים, ובעיקר כשנסיגת החניכיים מאד משמעותית ומקשה על הטיפול בשיניים. במקרה כזה, משחזרים את רקמת החניכיים באמצעות השתלה של רקמות מאזור אחר בחלל הפה וכך משקמים את מראה החניכיים והפה בכלל.

השתלות שיניים

השתלות שיניים הם כנראה הטיפול הנפוץ ביותר לשיקום הפה ולשיפור מראה החיוך מבחינה אסתטית. הצורך בהשתלות שיניים מתחיל קודם כל בסיבות בריאותיות, לרוב בגלל דלקות, זיהומים ומחלות שגורמות לשיניים להיחלש ובעיות כמו דלקות שורש, חורים ושבירה של שיניים.

עד לפני כמה שנים השתלות שיניים היו תהליך ארוך שיכול להימשך גם כמה חודשים ואפילו שנים עד ליצירת החיוך המושלם, היום ישנן מרפאות שמציעות השתלת שיניים ביום אחד. באופן כללי, תהליך השתלת שיניים הוא חלק מתוכנית טיפולים שמותאמת אישית לכל מטופל בהתאם למצב השיניים ואחרי שעבר בדיקות וצילומים.

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here