טיפול רגשי

0
811
טיפול רגשי
מקור pixabay

מהו טיפול רגשי? טיפול רגשי הוא טיפול המנסה לתת מענה למצוקות רגשיות ונפשיות אצל המטופל, בכלים מגוונים , פסיכולוגיים וקוגניטיביים כאחד, כדי לסייע למטופל להתמודד מול הקשיים הרגשיים והנפשיים שלו ולמצוא להם פתרון הולם להתמודדות מולם בצורה אפקטיבית. טיפול רגשי יוכל לסייע למטופל להבין באלו טכניקות ודרכים עליו להתמודד ולנצח את הבעיות הרגשיות והנפשיות שלו, על מנת שיוכל להצליח להשתלב בחברה הנורמטיבית בצורה תקינה ואידיאלית לאורח חיים נורמטיבי. הכלים שמקבלים בטיפול רגשי יוכלו לסייע למטופלים רבים להתגבר על קשיים רגשיים ומנטאליים, ולמצוא את הדרך להרגיש טוב יותר עם עצמם כדי להצליח בחיים, ולהרגיש מאוזנים ויציבים מול כל סיטואציה בחייהם האישיים.

טיפול רגשי מאפשר לילדים ומתבגרים לקבל כלים להתמודדות מול מצוקות רגשיות ונפשיות עימם הם מתמודדים. טיפול רגשי מאפשר לילדים ומתבגרים יוכל לסייע להם לקבל כלים להתמודדות יעילה ואפקטיבית מול מצוקות רגשיות ונפשיות שלהם. טיפול רגשי מאפשר לילדים ומתבגרים למצוא פתרונות מתאימים אשר יעזרו להם להתמודד מול קשיים רגשיים ומנטאליים מגוונים. קיימים מספר סוגים של טיפולים רגשיים, אשר ניתן להיעזר בהם לטיפול עבור ילדים ומתבגרים. אחד הטיפולים הוא טיפול פסיכולוגי. במסגרת טיפול פסיכולוגי המטופל יושב מול הפסיכולוג ומנסה להבין את המקור לבעיותיו הרגשיות והנפשיות, על ידי ניתוח מצבים מחיי היומיומיים, פענוח חלומות ורגשות ועוד. הטיפול הפסיכולוגי מאפשר למטופל להבין מה המקור לבעיותיו וכיצד לפתור אותם או למצוא דרכים יעילות להתמודד מולם. השיקוף של תחושותיו ורגשותיו מול המטפל הפסיכולוגי מסייע לילדים ובני נוער, לבטא את תחושותיהם ורגשותיהם, ולמצוא תובנות מעמיקות, לגבי האופן הנכון ביותר לטיפול יעיל למצוקת הרגשיות והנפשיות שלהם. ילדים ומתבגרים נאלצים להתמודד מול רגשות סוערים בגיל ההתבגרות ולכן טיפול רגשי יוכל לסייע להם לקבל כלים להתמודדות נכונה מול בעיות מגוונות של גיל ההתבגרות וכן מול מצוקות רגשיות ונפשיות בחייהם הפרטיים.

טיפול קוגניטיבי הוא גם דוגמא לטיפול רגשי, בנוסף לטיפול פסיכולוגי שהוצג לעיל. טיפול קוגניטיבי מתמקד ברמת התודעה, כלומר חוקרים איך התודעה האנושית משפיעה על תחושות ורגשות של אנשים, וכיצד היא יכולה להשפיע עליה לטובה. הרעיון המוביל של טיפול קוגניטיבי הוא שחשיבה יוצרת מציאות. אם נתמקד במסגרת הטיפול הקוגניטיבי בחשיבה חיובית, בחשיבה שתתרום להעצמה אישית ולהתמודדות יעילה מול מצוקות רגשיות ונפשיות, הרי שאז נוכל להעצים ולקדם את ההליך הטיפולי בצורה מוצלחת ויעילה. טיפול קוגניטיבי מתמקד בהמרה של מחשבות שליליות ופסימיות, במחשבות חיוביות התורמות לעשייה חיובית, להתפתחות ולהעצמה. טיפול רגשי קוגניטיבי יוכל לסייע למטופלים רבים לשנות דפוסי חשיבה, ובכך לנסות לקבע דפוסי חשיבה טובים יותר, אשר יעזרו להם לקדם את חייהם להיבטים טובים ומשופרים יותר, ולהצליח בכל תחום בחייהם. חשיבה חיובית יכולה לתרום להעצמה אישית, וליצירת הצלחה בכל התחומים. טיפול קוגניטיבי רגשי מסייע למטופל לשנות דפוסים שלא הועילו לו בעבר, דפוסים שליליים אשר רק החריפו את ההיבטים של דיכאון או מצוקה רגשית אחרת, והחמירו את הבעיה. לפיכך, שינוי דפוסי חשיבה לטובת דפוסי חשיבה חיוביים יותר, יוכלו לסייע למטופל לקדם חשיבה חיובית היוצרת מציאות חדשה ומוצלחת. במציאות חיובית זו האדם יתקן דרכי חשיבה שליליות ובכך ימשוך אליו עוד דברים חיוביים אשר יתרמו לו לפרוח ולהצליח בכל התחומים. העיקרון, כאמור, הוא שחשיבה היא היוצרת את המציאות, ומושכת עוד ועוד דברים לחיינו, בהתאם לדפוס החשיבה שבחרנו. לכן בטיפול קוגניטיבי מתמקדים בדפוסי חשיבה חיוביים, המקדמים עשייה והצלחה, ובכך עוזרים להפחית חרדות ורגשות שליליים של האדם.

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here