4 דרכים לטיפול בעור פנים שמן

0
474
קרדיט:freepik

עור פנים שמן הוא עור אשר נוטה ליתר הפרשה שומנית דרך נקבוביות העור – מראה העור מבריק יותר, הוא פחות ממהר להתקמט ועל פניו אין מדובר בבעיה, כי אם בסוג עור אשר בטיפול נכון יכול להעניק מראה צעיר ורענן לאורך שנים ארוכות.

חסרונו של עור פנים מסוג זה הוא נטייתו לחסימת נקבוביות אשר מייצרות קומודונים, המוכרים יותר בשפת העם בתור "שחורים", וכן נטייתו להתפתחות של אקנה. למעשה, ההפרשה עצמה אינה מהווה את הבעיה, אלא היחסמות הנקבוביות והתפתחות הפצעונים המוגלתיים, האדמדמים והשחורים. טיפול ומניעה של אלה, יהפוך את העור ליתרון ולא לליקוי שיש לטפל בו.

אז כיצד ניתן לטפל בעור פנים שמן?

  1. ניקיון הפנים – כל סוגי העור זקוקים לניקיון ולשמירה על היגיינה מיטבית, כאשר דווקא בעלי עור שמן צריכים להיזהר ולא להרבות בשטיפת הפנים וניסיונות לייבוש העור, מה שיוביל ליתר הפרשה שומנית כריאקציה של העור. יש לשטוף את הפנים פעמיים עד שלוש פעמים ביום במים חמימים, ורצוי כמובן עם סבון פנים המתאים לעור שמן אשר נועד לייבש את השכבה השומנית מבלי לפגוע בעור ולהביא להגברת פעילות בלוטות החלב.
  2. מי פנים – מי פנים הם תכשיר אשר נועד לניקוי הנקבובית ולייבוש שלהן. כאמור, על מנת שלא להביא לחסימת הנקבוביות ולהיווצרות של שחורים, מומלץ להימנע משימוש במי פנים על בסיס אלכוהול אשר גורמים לייבוש אגרסיבי של העור, ולבחור במי פנים על בסיס מים, או לחילופים תכשיר ניקוי על בסיס ג'ל שמסייע בניקוי עמוק של הנקבוביות מבלי להביא לחסימתן.
  3. איפור מתאים – כאשר עור הפנים מפריש יתר שומניות וזוכה למראה מבריק, ניתן לאזן את המראה באמצעות תכשירי מייקאפ. חשוב לבחור במייקאפ אשר אינו כולל תוספת של לחות ממנה ננסה להימנע, אלא מייקאפ יבש המיושם באמצעות פודריה ישירות על עור הפנים, באופן מאוזן.
  4. טיפולי פנים – ככלל טיפולי יופי וקוסמטיקה אינם מיועדים לטפל בעור פנים השמן מאחר וכאמור מדובר בסוג עור אשר לא ניתן להחליף אותו, ובטיפול נכון אינו מהווה כל בעיה. במידה ובשל שמנוניות עור הפנים התפתחה אקנה, פצעונים ו/או שחורים, מומלץ לפנות לטיפול במכון קוסמטיקה מורשה העושה שימוש בחומרים טיפוליים מפוקחים. מטרת הטיפול היא ניקוז השומנים אשר התפתחו על גבי העור בתצורת פצעונים, פתיחת הנקבוביות ושחרור השומנים השחורים, וניקוי יסודי של העור. במהלך הטיפול ניתן לבצע גם פילינג, קילוף השכבה הראשונית של העור, המהווה את "העור המת", לטובת התחדשות של העור, ריענון ומראה צעיר ונקי.

האם תזונה שומנית גורמת להיווצרות עור פנים שומני?

עור פנים שומני אינו נוצר כי אם מולד. לתזונה ישנה השפעה רבה על העור, על מראהו ועל בריאותו. מטבע הדברים תזונה שומנית ולא בריאה תבוא לידי ביטוי מהר ובאופן בולט יותר על גבי עור פנים שומני, מאשר על עור אחר.

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here