אוהבים שלמות? לגמרי בצדק!

0
1717
אוהבים שלמות? לגמרי בצדק!
מקור shutterstock

שלמות אסתטית היא לא עניין של מה בכך, ומעטים הם האנשים שפשוט נולדו יפים, רזים, מתוחים ורעננים באופן טבעי. כדי להיות הגרסה הכי טובה של עצמנו, לרוב צריך להתאמץ ולשאוף לכך.

לא מתפשרים על שלמות

מאז ומעולם, נדמה שאנחנו נמצאים במרדף בלתי פוסק אחר כיבוש אידיאל היופי. פעם זה היה מחוך חונק שצמצם את המותניים שלנו עד לעובי דקיק ובלתי טבעי. בתרבויות מסוימות היה מדובר בקשירת כפות רגליים, פודרה מוגזמת, הרחבת תנוך האוזן ואפילו הארכת הצוואר. כל תרבות וכל זמן ואידיאל היופי שלו. כיום, אם עלינו לתחום זאת בקווים כללים, מדובר בטיפולים אסתטיים של הזרקות או ניתוחים פלסטיים כמו הגדלת החזה, קרמים של אנטי אייג'ינג, הקפדה על המשקל, עור מתוח ורענן ועוד, אין לזה סוף.

אם בהגדלת חזה עסקינן, נדמה שהמגמה תמיד איתנו. יש תקופות שבהן הגודל שנחשב אידיאלי הוא גדול יותר (כך היה בשנות התשעים), יש תקופות שבהן הלוק ה(כמעט) טבעי הוא המבוקש מכל, כזה שמשדר נונשלנטיות למראית עין וגישה של "נולדתי ככה" שכל אחת הייתה רוצה. האגביות, הפשטות והטבעיות הן בדיוק מה שנשים רבות רוצות לשדר.

כמובן שאי אפשר לדבר על איפור, טרנדים, בגדים ולייפסטייל מבלי לדבר על אינסטגרם. איפה היו חיינו לפני האינסטגרם? קשה מאד לזכור, למרות שהאפליקציה הושקה לפני פחות מעשור. כל אחת רוצה להיות כליל השלמות ממש כמו בפיד של האיט גירל התורנית, ולא מעט נשים מגיעות למנתח הפלסטי שלהן ואומרות "כזה בדיוק אני רוצה".

לא, זה לא שטחי

יש כאלו שמתבוננים בתרבות היופי, הלייפסטייל, האופנות המתחלפות, המותגים, הניתוחים הפלסטיים וכל מה שקשור, וטוענים שהוא שטחי, חסר משמעות, שמדובר במרדף מיותר אחר הזנב של עצמנו, בעבור אידיאל יופי שבחיים לא נשיג. המציאות רחוקה מכך.

בעצם, מה רע במרדף הזה אחרי השלמות? בעודנו נהנים במסאז', הולכים לחדר הכושר, בודקים את הקולקציה החדשה של המעצב האהוב עלינו או שוקלים בכובד ראש ניתוח פלסטי, אנחנו מרגישים שאנחנו בונים את עצמנו, תורמים לעצמנו, אפילו ממציאים את עצמנו מחדש. גם אם לא נהיה הדוגמניות מהמגזינים או מהסטורי, עדיין כל כך כיף לנסות. משהו בניסיון הזה מצית את הדימיון בכל פעם מחדש.

יותר מזה. לפעמים אותה הגדלת חזה או אותן נעלי לבוטין עם סוליה אדומה הן בדיוק המפתח, הדבר שעליו קם ונופל הביטחון העצמי שלנו. למה למנוע מעצמנו את התענוג הזה? למה לא לפרגן לעצמנו, להרשות לעצמנו, ולהרגיש הכי שווים בעולם? בקיצור, אל תרגישו רע, נהפוך הוא, ופשוט הרשו לעצמכם. 

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here