בוטוקס – מחליק את הקמטים!

0
1727
בוטוקס – מחליק את הקמטים!

על פניו, לבקש מרופא להזריק רעל קטלני לעור שלך כדי לגרום לך להראות יותר טוב לא נשמע כמו רעיון טוב במיוחד. עם זאת, זה בדיוק מה שאנשים רבים עושים כשהם הולכים לטיפול בוטוקס. והם בדרך כלל אוהבים את התוצאות.

"בוטוקס" הוא קיצור של בוטולינום טוקסין, החמור שאחראי למצב חמור של הרעלת מזון מחיידקים (החיידק נקרא Clostridium botulinum). בליעה של יותר מדי מהרעל יכולה לגרום לך להיות מאוד חולה עקב הרעלה, אך הרפואה הצליחה ללמוד כיצד לטהר בוטוקס לשימוש בהזרקה לשרירים ספציפיים. לטיפול זה יש מספר הולך וגדל של שימושים, מהקלת התכווצויות שרירים (לדוגמה, בשיתוק מוחות ספסטי) ועד להעלמת קמטים והצערת העור.

רופאי עור ומנתחים פלסטיים משתמשים בבוטוקס על מנת להחליק קווים של קמטים ו"קמטי זעף" באמצע המצח, מעל האף ובאזורים נוספים. קווים אלה יכולים לגרום לך להראות עצבני או כעוס, גם אם אתה לא (או שאתם כן ופשוט לא רוצים שידעו את זה!)

הטיפול כולל הזרקת בוטוקס בכמויות קטנות (אחרי הכל, זה חומר מאוד רעיל בכמויות גדולות) מאוד לתוך הקמטים. בתוך מספר ימים, השרירים המייצרים את הקמטים מאבדים את היכולת שלהם להתכווץ. בשלושת החודשים אחרי הזרקת הבוטוקס, אתם לא תוכלו להזעיף פנים גם אם תנסו. אחרי זה, ההשפעה יורדת בהדרגה עד שהשרירים חוזרים לקדמותם, כשישה חודשים לאחר הטיפול, כאשר לאחר מכן ניתן לבצע את הטיפול שוב.

בעקבות ההצלחה עם "קווי זעף", רופאים משתמשים כיון בבוטוקס גם לטיפול בקמטים סביב העיניים, כמו גם קמטים באזור הצוואר והמצח.

צריך לציין כי ההשפעה של בוטוקס היא לא קבועה. אחד החסרונות של טיפול בבוטוקס הוא שצריך לחזור על טיפול כל 6 חודשים, פחות או יותר. היתרון בכך הוא שסיבוכים, שקורים באופן נדיר יחסית, גם הם ייעלמו במשך הזמן. בחלק מהמקרים, שריר שטופל בבוטוקס שוב ושוב, בסופו של דבר יאבד את היכולת שלו להתווכץ ולא יצטרך להיות מטופל ביותר. עם זאת, זה לא משהו שאפשר לסמוך עליו.

בוטוקס עובד על ידי חסימה של פולסים עצביים לשרירים, ולכן אתה לא יכול להשתמש בבוטוקס אם יש לך מחלה נוירולוגית, או שאת בהריון או מניקה. סוגים מסוימים של אנטיביוטיקה ותרופות אחרות המפריעות להעברת הפולסים העצביים לשרירים לא ניתן לקחת כאשר נמצאים תחת ההשפעה של בוטוקס.

הסיבוך העיקרי שקורה בטיפולים הוא החלשות של שרירים באזור שבהם אתה לא מעוניין לטפל. הזרקה לא נכונה לקמטים של "קווי זעף", למשל, יכולה לגרום לצניחת עפעף זמנית. זה נעלם, כמו כל שאר ההשפעות של בוטוקס, תוך 3 עד 6 חודשים.

רופאים אשר מוכרים עם צורת השימוש הנכונה בבוטוקס יכולים בדרך כלל להמנע אפילו מתופעות לוואי קלות וזמניות. לכן זה רעיון טוב לברר ולהיות בטוח שאתם מטופלים על ידי מנתח פלסטי או רופא עור מומחים, ולברר האם הם מנוסים בשימוש בבוטוקס ועושים זאת לעיתים קרובות.

מאמר זה אינו מחליף ייעוץ של רופא, ובכל מקרה מומלץ להתייעץ עם רופא המשפחה לפני ביצוע כל פעולה.

השאירו תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here